BZW04-213B
Diotec Semiconductor
型号:
BZW04-213B
封装:
DO-15 (DO-204AC)
描述:
TVS DIODE 213VWM 344VC DO15
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 237V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 344V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 213V