Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZW04-5V8B-E3/73
封装:
DO-204AL (DO-41)
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.37905
$3.7905
100
$0.283005
$28.3005
500
$0.222376
$111.188
1000
$0.171836
$171.836
请发送询价,我们将立即回复。

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 38A |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.45V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Series | TransZorb® |
| Type | Zener |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 10.5V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.8V |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | BZW04-5V8 |