BZW06-299BH
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZW06-299BH
封装:
DO-204AC (DO-15)
描述:
600W, 350V, -%, BIDIRECTIONAL, T
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 332V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, BZW06
Type Zener
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 482V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 299V