BZX284-C16,115
NXP USA Inc.
型号:
BZX284-C16,115
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
SOD-110
描述:
DIODE ZENER 16V 400MW SOD110
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-110
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 11.2 V
Series -
Package / Case SOD-110
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Mfr NXP USA Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms