BZX384-A2V4X
Nexperia USA Inc.
型号:
BZX384-A2V4X
封装:
SOD-323
描述:
BZX384-A2V4/SOD323/SOD2
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series BZX384-A
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Mfr Nexperia USA Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 85 Ohms