BZX384B13-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX384B13-E3-18
描述:
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series BZX384
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms