BZX384B5V6-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX384B5V6-E3-18
描述:
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
库存 : 64704
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series BZX384
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms