BZX55C36-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX55C36-TAP
封装:
DO-35 (DO-204AH)
描述:
DIODE ZENER 36V 500MW DO35
库存 : 28632
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 27 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX55
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Cut Tape (CT)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms