BZX55C3V3
onsemi
型号:
BZX55C3V3
品牌:
onsemi
封装:
DO-35
描述:
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Mfr onsemi
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 85 Ohms