BZX55C43-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX55C43-TAP
封装:
DO-35 (DO-204AH)
描述:
DIODE ZENER 43V 500MW DO35
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 33 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX55
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Box (TB)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms