BZX585B18 RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZX585B18 RKG
封装:
SOD-523F
描述:
DIODE ZENER 18V 200MW SOD523F
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 12.6 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms