BZX79-C62,143
Nexperia USA Inc.
型号:
BZX79-C62,143
封装:
ALF2
描述:
DIODE ZENER 62V 400MW ALF2
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ALF2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 43.4 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Mfr Nexperia USA Inc.
Package Tape & Box (TB)
Impedance (Max) (Zzt) 215 Ohms