BZX79C4V7 A0G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZX79C4V7 A0G
封装:
DO-35
描述:
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Box (TB)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms