BZX84-A3V9,215
NXP Semiconductors
型号:
BZX84-A3V9,215
封装:
TO-236AB
描述:
NEXPERIA BZX84-A3V9 - ZENER DIOD
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Mfr NXP Semiconductors
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms