BZX84B18-TP
Micro Commercial Co
型号:
BZX84B18-TP
封装:
SOT-23
描述:
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23
库存 : 235
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 12.6 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Mfr Micro Commercial Co
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms