BZX84B62-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX84B62-G3-18
封装:
SOT-23-3
描述:
DIODE ZENER 62V 300MW SOT23-3
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 43.4 V
Series BZX84-G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 215 Ohms