Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX84C3V9-G3-08
封装:
SOT-23-3
批次:
-
描述:
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.247
$0.247
10
$0.1691
$1.691
100
$0.082745
$8.2745
500
$0.069027
$34.5135
1000
$0.047956
$47.956
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Tolerance | ±5% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 1 V |
| Series | BZX84-G |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 300 mW |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.9 V |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance (Max) (Zzt) | 90 Ohms |
| Base Product Number | BZX84C3V9 |