BZX84C56-HE3_A-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX84C56-HE3_A-18
封装:
SOT-23-3
描述:
DIODE ZENER 56V 300MW SOT23-3
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 39.2 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms