BZX84C5V1LFHT116
Rohm Semiconductor
型号:
BZX84C5V1LFHT116
封装:
SSD3
描述:
DIODE ZENER 5.1V 250MW SSD3
库存 : 241
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5.88%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SSD3
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Mfr Rohm Semiconductor
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms