BZX84C5V6LT3G
onsemi
型号:
BZX84C5V6LT3G
品牌:
onsemi
封装:
SOT-23-3 (TO-236)
描述:
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOT23-3
库存 : 30423
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series BZX84CxxxLT1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Mfr onsemi
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms