BZX84W-B36X
Nexperia USA Inc.
型号:
BZX84W-B36X
封装:
SOT-323
描述:
DIODE ZENER 36V 275MW SOT323
库存 : 2959
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Series BZX84W
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 275 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Mfr Nexperia USA Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms