BZX85C24-T50R
onsemi
型号:
BZX85C24-T50R
品牌:
onsemi
封装:
DO-41
描述:
DIODE ZENER 24V 1W DO204AL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 17 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Mfr onsemi
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms