BZX85C47-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX85C47-TR
封装:
DO-204AL (DO-41)
描述:
DIODE ZENER 47V 1.3W DO41
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 36 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX85
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms