BZX85C7V5-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZX85C7V5-TAP
封装:
DO-204AL (DO-41)
描述:
DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO41
库存 : 25601
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 4.5 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX85
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Cut Tape (CT)
Impedance (Max) (Zzt) 3 Ohms