BZY55B15 RBG
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZY55B15 RBG
封装:
0805
描述:
DIODE ZENER 15V 500MW 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 11 V
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms