BZY91C33
Solid State Inc.
型号:
BZY91C33
封装:
DO-5
描述:
DO5 100 WATT ZENER DIODES
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Tolerance ±6.06%
Mounting Type Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-5
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 10 V
Series BZY91
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Power - Max 100 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Mfr Solid State Inc.
Package Box
Impedance (Max) (Zzt) 1.2 Ohms