首页 / 晶体 / C-2 77.2870KC-P
minImg
C-2 77.2870KC-P
EPSON
型号:
C-2 77.2870KC-P
品牌:
EPSON
描述:
CRYSTAL 77.2870KHZ 11PF TH
用户指南
Load Capacitance 11pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 20 kOhms
Series C-2
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr EPSON
Operating Mode Fundamental
Frequency 77.287 kHz