首页 / 陶瓷电容器 / C0402C0G250-6R8DNE
minImg
C0402C0G250-6R8DNE
Venkel
型号:
C0402C0G250-6R8DNE
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0402
库存 : 10000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 6.8 pF