首页 / 陶瓷电容器 / C0402C0G500-8R0DNP
minImg
C0402C0G500-8R0DNP
Venkel
型号:
C0402C0G500-8R0DNP
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 0402
库存 : 140000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.025" (0.64mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 8 pF