首页 / 陶瓷电容器 / C0402CH1C4R7C020BC
minImg
C0402CH1C4R7C020BC
TDK Corporation
型号:
C0402CH1C4R7C020BC
描述:
CAP CER 4.7PF 16V CH 01005
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient CH
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 pF