首页 / 陶瓷电容器 / C0402X7R160-153KNP
minImg
C0402X7R160-153KNP
Venkel
型号:
C0402X7R160-153KNP
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402
库存 : 120000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 0.015 µF