首页 / 陶瓷电容器 / C04UL6R8B-6ZN-X0T
minImg
C04UL6R8B-6ZN-X0T
Knowles Dielectric Labs
型号:
C04UL6R8B-6ZN-X0T
描述:
HIGH-Q MLCC (UL): 0402, 6.8 PF (
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series UL
Thickness (Max) 0.025" (0.64mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 6.8 pF