首页 / 陶瓷电容器 / C0603C0G500-2R4BNP
minImg
C0603C0G500-2R4BNP
Venkel
型号:
C0603C0G500-2R4BNP
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 2.4PF 50V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.033" (0.84mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 2.4 pF