首页 / 陶瓷电容器 / C0603HQN251-9R0CNP
minImg
C0603HQN251-9R0CNP
Venkel
型号:
C0603HQN251-9R0CNP
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 9PF 250V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HQN
Thickness (Max) 0.035" (0.87mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 9 pF