首页 / 陶瓷电容器 / C0603JB1E223M030BB
minImg
C0603JB1E223M030BB
TDK Corporation
型号:
C0603JB1E223M030BB
描述:
CAP CER 0.022UF 25V JB 0201
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient JB
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF