C0603X5R823KCTS
ICM
型号:
C0603X5R823KCTS
品牌:
ICM
描述:
CAP CER 0.082UF 6.3V X5R 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C0603X5R
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr ICM
Capacitance 0.082 µF