首页 / 陶瓷电容器 / C0603X6S0J154M030BC
minImg
C0603X6S0J154M030BC
TDK Corporation
型号:
C0603X6S0J154M030BC
描述:
CAP CER 0.15UF 6.3V X6S 0201
库存 : 8097
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF