首页 / 陶瓷电容器 / C0603Y5V250-224ZNP
minImg
C0603Y5V250-224ZNP
Venkel
型号:
C0603Y5V250-224ZNP
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0603
库存 : 148000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 4000
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 0.22 µF