首页 / 陶瓷电容器 / C06CF1R8D-9ZN-X0T
minImg
C06CF1R8D-9ZN-X0T
Knowles Dielectric Labs
型号:
C06CF1R8D-9ZN-X0T
描述:
HIGH-Q MLCC (CF): 0603, 1.8 PF (
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CF
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 1.8 pF