首页 / 陶瓷电容器 / C0805C0G500-183JNE
minImg
C0805C0G500-183JNE
Venkel
型号:
C0805C0G500-183JNE
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 0.018 µF