首页 / 陶瓷电容器 / C0805C0G500-821GNE
minImg
C0805C0G500-821GNE
Venkel
型号:
C0805C0G500-821GNE
描述:
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 820 pF