首页 / 陶瓷电容器 / C0805C275K9PAC7800
minImg
C0805C275K9PAC7800
KEMET
型号:
C0805C275K9PAC7800
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 2.7UF 6.3V X5R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SMD Comm X5R
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 2.7 µF