首页 / 陶瓷电容器 / C0805F223K1RAC3124
minImg
C0805F223K1RAC3124
KEMET
型号:
C0805F223K1RAC3124
品牌:
KEMET
描述:
.022UF 100V
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Ratings -
Series SMD Comm X7R FO
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 0.022 µF