TDK Corporation
型号:
C0816X5R0J475M050AC
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0306
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.418
$0.418
10
$0.29545
$2.9545
50
$0.22306
$11.153
100
$0.194275
$19.4275
500
$0.143925
$71.9625
1000
$0.122341
$122.341
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Last Time Buy |
| Ratings | - |
| Series | C |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Package / Case | 0306 (0816 Metric) |
| Mfr | TDK Corporation |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |