C1005NP0150FETS
ICM
型号:
C1005NP0150FETS
品牌:
ICM
描述:
CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C1005NP0_S
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr ICM
Capacitance 15 pF