首页 / 陶瓷电容器 / C11AH100J-9UN-X1T
minImg
C11AH100J-9UN-X1T
Knowles Dielectric Labs
型号:
C11AH100J-9UN-X1T
描述:
CAP CER 0505
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient P90
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series AH
Thickness (Max) -
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 10 pF