首页 / 陶瓷电容器 / C11AH1R6C-9ZN-X0T
minImg
C11AH1R6C-9ZN-X0T
Knowles Dielectric Labs
型号:
C11AH1R6C-9ZN-X0T
描述:
HIGH-Q MLCC (AH): 0505, 1.6 PF (
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient P90
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series AH
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 1.6 pF