首页 / 陶瓷电容器 / C11UL6R8B-7ZN-X0T
minImg
C11UL6R8B-7ZN-X0T
Knowles Dielectric Labs
型号:
C11UL6R8B-7ZN-X0T
描述:
HIGH-Q MLCC (UL): 0505, 6.8 PF (
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series UL
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 6.8 pF