首页 / 陶瓷电容器 / C1206C0G500-101KNE
minImg
C1206C0G500-101KNE
Venkel
型号:
C1206C0G500-101KNE
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 1206
库存 : 32000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 4000
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 100 pF