首页 / 陶瓷电容器 / C1206C335K8NAC7800
minImg
C1206C335K8NAC7800
KEMET
型号:
C1206C335K8NAC7800
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 3.3UF 10V X8L 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X8L
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SMD Comm X8L HT150C
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 3.3 µF